top of page

1. TANIMLAR

 

ÜRÜN: Oyuncu pazarında satışı yapılan tüm oyun içi para, eşya, kostüm, epin, cdkey, oyun hesapları, fiziksel satışı yapılan ürünler, oyun içi ve dışı hizmetleri dahil ve fakat bunlarla sınırlı kalmaksızın satışı yapılan tüm ürünler bundan böyle ÜRÜN olarak anılacaktır.
 

Oyuncu Pazarı: Alıcı ve Satıcı arasında köprü kurarak güvenli alışveriş ortamı sunan HesabimTR markası tarafından www.hesabimtr.com domain adresi üzerinde barındırılan platform bundan böyle işbu sözleşmede Oyuncu Pazarı olarak anılacaktır.

 

2. TARAFLAR
 

HesabimTR : Oyuncu Pazarı hizmetini Alıcı ve Satıcı'ları buluşturma amacı ile sağlayan, www.hesabimtr.com domain adresi üzerinde bulunan taraftır.

 

Satıcı: Oyuncu Pazarı üzerinden ÜRÜN satışı yapan ve bundan kar elde eden 3. şahıs ve şahıslar bundan böyle işbu sözleşmede SATICI olarak anılacaktır. 

 

Alıcı: HesabimTR markasının www.hesabimtr.com domain adresi üzerinden ÜRÜN satın alan 3. şahıs ve şahıslar bundan böyle işbu sözleşmede ALICI olarak anılacaktır.

HesabimTR sözleşme şartları da dahil olmak üzere, sitede mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.


SATICI


SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği ürünlerin belirlediği teslimat saatleri aralığında teslim edeceğini taahhüt eder. Teslimatı tamamlanan ürünlerin onaylaması için 48 saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir.
SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği ürünlerin satılmasından sonra sipariş saati satıcının belirlediği saatler içerisinde ise 2 saat içerisinde teslim etmek zorundadır. Bu süre içerisinde teslim edilmeyen siparişlerin iptal hakkı tamamen ALICI'nın aittir.
SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği Ürün'lerin bilgilerini doğru belirteceğini, resim, açıklama yazısı, piyasa değeri, kargo bilgisi ve bunlarla sınırlı kalmaksızın Ürün'ü tanımlayabilecek her türlü içeriğin doğru olarak yazılacağını ve aksi durumda oluşabilecek tüm olası sorunlarda sorumlu tutulabileceğini kabul ve beyan eder. 

SATICI; HesabimTR markasına ait www.hesabimtr.com sitesi üzerinden oluşturduğu hesabını kimseyle paylaşmayacağını, VPN, Proxy gibi yanıltıcı üçüncü parti programlar kullanmayacağını, herhangi bir şüphe doğurabilecek davranışta bulunmayacağını beyan ve taahhüt eder. Bu taahhütün yerine getirilmemesi durumunda HesabimTR hesabının kapatılabileceği ve yasal sorumlulukların altına girebileceğini kabul eder.

SATICI; Oyuncu Pazarı aracılığıyla satış yapabilmek için hesabının telefon ve TC kimlik onaylı olması gerektiğini kabul eder. HesabimTR bu onayın yapılması için gerekli gördüğü durumlarda Satıcı'lardan kimlik doğrulaması için ek belge talep edebilir. 
SATICI; Onaylı mağaza olmadan satış gelirini site üzerinde harcayamayacağını sadece kendi adına bir banka hesabına çekim yapabileceğini kabul eder.

SATICI; Oyuncu Pazarı ilanlarının güncel olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bu sebeple düzenli olarak ilanlarını güncellemeli ve olası sorunların önüne geçmelidir.

SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin ücretlerini toplama yetkisinin HesabimTR olduğunu kabul eder. Satıcı, aracılık hizmetini veren HesabimTR satış işleminin sorunsuz tamamlanması ve herhangi bir güvenlik önlemi alınmasını gerektiren bir durum olmaması halinde komisyon ücreti düşüldükten sonra kalan tutarı kendisine aktaracağını kabul eder.

SATICI; Güvenlik ve gerekli incelemeler adına gerektiği durumlarda parasının 72 saate kadar HesabimTR hesaplarında tutulacağına, HesabimTR tarafından istenen kimlik fotokopisi, ikametgah, sabit bir telefon, cep telefonunun kendisine ait olduğunu kanıtlayan sahiplik belgesi vs. evrakları anında temin etmekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. 

SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
SATICI; Koyduğu oyun içi eşyanın satıldığı taktirde, ALICI tarafından teslim alması için 6 saati olduğunu bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 
SATICI; Oyuncu Pazarı'na oyun içi eşyanın resmini eklediği an, Site ile SATICI arasındaki köprü ve sorumluluk başlamış olur. 
SATICI; Oyuncu Pazarı ilanının ardından geçen sürede ilanı üzerindeki tüm değişikliklerden
HesabimTR haberdar etmek zorundadır. 
SATICI; Oyuncu Pazarı'na koyduğu Ürün'lerin satılmasından elde edilen gelirin %100'ünün
HesabimTR hesaplarına geçirileceğini, item tutarına göre sitenin belirlemiş olduğu komisyon tutarını ve belirlenen yüzdesini kesintiye uğradıktan sonra kendi banka  hesaplarına gönderileceğini kabul beyan ve taahhüt eder.  HesabimTR , komisyon oranını işbu sözleşmede bahsedilen diğer taraflara bildirmeksizin değiştirme hakkını elinde tutar.
SATICI; Oyuncu Pazar'ında yaptığı satışlarda onaylanmış bir satışın iptali veya iadesi sonrasında komisyonu ödemeyi kabul eder.


ALICI

ALICI; Ürün'ü teslim alırken SATICI'nın ürün açıklamasında belirttiği özel şartları kabul ettiğini onaylar ve beyan eder.
ALICI; Ürün'ü teslim aldığı andan itibaren sorumluluk kendisindedir. Ban, hack, silinme, satın alınan ürünün geri alınması ve diğer olası kullanıcı veya satın alınan ürünün hatalarından dolayı
HesabimTR sorumlu tutamaz. 
ALICI; oyun içi eşyayı satın aldığı an
HesabimTR SATICI'ya ulaşmaya çalışacaktır. ALICI; SATICI'nın belirttiği teslimat saatleri içerisinde ise ve ulaşılması için geçen süre 2 saati dolmadan üründen cayamaz ya da değiştiremez. 2. saat sonunda iptal kararı ya da 24. saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir. 
ALICI; oyun içi eşyayı ticaret ile
HesabimTR ait taşıyıcı charı üzerinden siteden belirtilen  nick verdiği o anki herhangi  bir ID alabilir. Kendi charı üzerine geçmek üzere gördüğü an oyuniçi eşyayı canlı destekten yazışarak onaylamadan teslim edilmez. Bu onaydan sonra ALICI; "OYUN İÇİ EŞYAYI almadım." ya da "Aldığım OYUN İÇİ EŞYA bu değildi." dese dahi OYUN İÇİ EŞYA ALICI sorumluluğuna geçmiştir. HesabimTR ' ye geri teslim edemez. 

ALICI ve SATICI,
HesabimTR içerisinde veya dışında takas yapamaz. HesabimTR takas için uygun alt yapısı olmadığından bu işlem desteklenmemektedir ve oluşabilecek olumsuzluklar ALICI ve SATICI tarafından HesabimTR yüklenemez. Takas işlemi yapıldığı tespit edilmesi halinde tarafların hesaplarına kısıtlama ve cezai işlem uygulama hakkını HesabimTR saklı tutar.

Sitemizde bulunan Oyuncu Pazarı kısmında işlem yapan tüm kullanıcılarımız yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

bottom of page